۱۳۸۹ مهر ۱۳, سه‌شنبه

بیانیه حضرت آیت الله العظمی روحانی به مناسبت ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع


بیانیه حضرت آیت الله العظمی روحانی به مناسبت ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)حضرت آیت الله العظمی روحانی: دستانی ناپاک تلاش می کنند تا به بهانه نو اندیشی، عقائد دینی و احکام اسلامی را تحریف نمایند

بسم الله الرحمن الرحیم


والحمدُ للهِ رَبِّ العالمين ، وأفضلُ الصلاةِ وأزكى التسليمِ على أشرفِ بريتهِ وخيرِ خلقهِ محمدٍ وآلهِ الطاهرين ، وأقسى اللعنةِ وأشدُّ العذابِ على أعدائهم وغاصبيهم أجمعين ، أبدَ الآبدينَ.
السَلامُ على سُلطَانِ الدِينِ المؤيَد .. وَبُرهَانِ الحَقِ المُسدَدِ .. الإمامِ جَعْفر بنِ مُحمد ...
السَلامُ على بَحْرِ العلمِ الدَافقِ .. وَلِسانِ اللهِ النَاطقِ .. الإمَامِ أبي عَبدِ اللهِ الصَادِق ...
السَلامُ على مَظْهَرِ لاهُوتِ الرَحمَة ، وَمجْلَى مَلَكوتِ العِصمَة ، وَمُبيدِ غياهبِ الظُلْمَة ، زَعيمِ المذهبِ و وَشيخِ الأئمة ...
السَلامُ على النَفسِ الفيّاضةِ بمعارفِ العُلومِ ، والكَبِدِ المُقطّعةِ بَلاهِبِ السُمومِ ، والقَبرِ المُضيعِ المَهدوم
جهان تشیع در این روزها، به دلیل فرا رسیدن سالروز شهادت رئیس مذهب جعفری و ششمین امام خویش، امام جعفر بن محمد صادق – علیه آلاف التحیة و السلام- در ماتم به سر می‌برد. این مناسبت جانسوز را به محضر امام زمان و حجت غائب حضرت مهدی(عج) و نیز شیعیان و منتظران ظهور آن حضرت، تسلیت عرض می‌کنیم.
اذعان باید کرد که هر چند تاریخ پیدایش شیعه به زمان رسول خدا(ص) باز می گردد، اما تلاش ها و اقدامات ارزنده امام صادق(ع) در تبیین جایگاه تشیع و روشن تر نمودن منظومه فکری و علمی شیعه در همه علوم به گونه ای برجسته بوده است که مذهب تشیع، «جعفری» لقب گرفته است و شیعیان نیز به آن حضرت منتسب می شوند. به همین دلیل شایسته است شیعیان و دوستداران آن حضرت به منظور ادای حق آن پیشوای تابناک و نکوداشت مقام آن حضرت، تلاش خود را برای احیای بیش از پیش سالروز شهادت جانگداز ایشان دو چندان کنند و در این راه از تمامی شیوه های تبلیغی و رسانه ای بهره بگیرند.
برای ادای حق شخصیتی که با تلاش‌های خود معارف دین را به ما شناسانده است، مهم ترین کاری که باید انجام شود، صیانت و پاسداشت معارف الهی رسیده از آن حضرت و جلوگیری از تحریف و دسیسه ورزی نسبت به معارفی است که آن امام عزیز، همه وجود مبارک خویش را صرف تبیین و معرفی اش نموده اند. این مأموریت بزرگ و مهم در شرایط حساس کنونی باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گیرد. چراکه عرصه های فکری، اعتقادی، رفتاری و عرصه دین با تحولات بسیار خطرناکی روبرو هستند و دستانی ناپاک و مشکوک تلاش می کنند به نام دین و به بهانه مدرنیسم و نواندیشی، عقاید دینی و احکام شریعت مقدس اسلام را بازیچه اهداف خویش نموده و در این عقاید ناب تحریف ایجاد نمایند.
به همین دلیل بر شیعیان لازم است با حفظ هوشیاری کامل، بصیرت و احساس مسئولیت ، در برابر دسیسه‌ها و نقشه‌های شوم این افراد بایستند و با آنها به مقابله برخیزند. تحقق این مهمّ از راه حفظ ارتباط و پیوند عمیق با مراجع عالیقدر جهان تشیع و عمل به رهنمودهای ارزشمند ایشان که اسوه علم، عمل و تقوا هستند، ممکن می شود. همانا مرجعیت دینی و نیز دسته های عزاداری و مراسم عزای اهل بیت(ع) بزرگترین خار در چشم دشمنان این مذهب شریف می باشند. بی تردید ایجاد و حفظ پیوندی گسست ناپذیر با مرجعیت و نیز برگزاری با شکوه مراسم عزای اهل بیت(ع)، موجب حفظ شریعت نبوی و صیانت از دین می شود. همچنانکه نیرنگ منافقان و دشمنان را نیز خنثی می سازد.
امیدواریم نسل کنونی شیعیان در به دوش کشیدن این مسئولیت، حفظ این امانت بزرگ الهی و انتقال بی کم و کاست معارف مکتب امام صادق(علیه آلاف التحیة و السلام) به نسل های آینده، همچون پدران و نیاکان خویش بکوشند و همانگونه که این معارف بدون هیچ گونه تحریف و تغییر از نسل های پیشین به دست ما رسیده است، در آینده نیز اجازه تحریف آن را ندهند . این همان معنای حقیقی «تواصی به حق و بردباری در راه حق» است که در قرآن کریم از آن یاد شده است. خداوند در سوره مبارکه عصر می فرماید: ﴿ إنَّ الإنسانَ لفي خُسْرٍ إلا الذينَ آمنوا وعَمِلوا الصالحاتِ وتواصوا بالحقِ وتواصوا بالصبر ﴾.
در پایان ضمن تسلیت مجدد خدمت امام عصر(عج)، از خداوند می خواهیم توفیق گرفتن انتقام خون آباء و اجداد طاهرین ایشان را در زیر پرچم مقدس آن حضرت، به ما ارزانی دارد، انشاء الله.


والسلامُ عليهِ وعليهم وعلى جميعِ شيعتهِ المخلصينَ ورحمةُ اللهِ وبركاتُه
حوزه علمیه قم- 23 شوال المکرم 1431.
محمد صادق حسینی روحانی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر