۱۳۸۹ تیر ۸, سه‌شنبه

انتشار مجموعه مقالاتی از آیة الله العظمی آقای حاج سید موسی شبیری زنجانی (دام ظله)کتاب شناسی شیعه ::الاثر:: جرعه ای از دریا، مجموعه مقالاتی از آیة الله العظمی آقای حاج سید موسی شبیری زنجانی (دام ظله) به چاپ رسید -

جرعه ای از دریا ، حاصل بنان و بيان فقيه محقق، اصولى نكته سنج و دقيق النظر و رجالى برجسته و خبره كامل تراجم و كتاب‏شناسى مرجع عالى‏قدر تقليد حضرت آية الله آقاى حاج سيد موسى شبيرى زنجانى (دامت بركاته الوافرة) است.

جرعه ای از دریا، مجموعه مقالاتی از 
آیة الله العظمی  آقای حاج سید موسی شبیری زنجانی
معظم له آثار و تحقيقات بسيارى در رشته‏هاى مختلف علوم اسلامى دارند، ولى در خصوص چاپ آنها بسيار محتاط و سخت‏گيرند و به راحتى راضى به نشر آنها نمى‏شوند.


اثر حاضر در سه فصل (آثار فارسى، آثار عربى و طريقيّات) تنظيم شده است:


فصل اول، چهارده اثر فارسى از معظم له شامل مقالات، مصاحبات و تعليقات ايشان است. چينش مقالات و مصاحبات به ترتيب تاريخ تأليف و نشر است كه نخستين آن يعنى «مؤلف تبصرة العوام» حدود پنجاه سال پيش به سال 1338 ش/ 1379 ق منتشر شده است.


فصل دوم، شامل هشت اثر عربى است كه بيشتر آن، تعليقات معظم له بر كتب ديگران است. معظم له معمولاً به هنگام مطالعه كتابها هر نظر و ملاحظه‏اى داشته باشند، آن را در حاشيه صفحات يادداشت و كتابها را تصحيح مى‏كنند بدون اينكه هدف اصلى و غرض اوّلى تعليقه نويسى باشد. مؤسسه يادداشتهاى ايشان بر برخى كتب تراجم و رجال را به شكل كنونى تنظيم و در اين جلد درج كرده است. روشن است كه عدم حاشيه بر ساير موارد اين كتابها به معناى تأييد و درستى همه مطالب آنها نيست.
فصل پايانى كتاب (طريقيات)، مجموعه حكايات و مطالب ارزشمندى است كه معظم له بيشتر در بين راه يا در جلسات انس بيان فرموده است. معظم له در ايّام سلامت و عدم بيمارى، براى اقامه نماز، مسير منزل تا حرم مطهّر و بالعكس را پياده مى‏پيمود و در طول مسير، طلاّب و فضلا پروانه‏وار گِرد وجودشان حلقه مى‏زدند و از بركات ايشان بهره مى‏بردند و معظم له هم با تواضعى ستودنى به پرسشهاى آنها پاسخ مى‏داد و اگر پرسشى نمى‏شد، خود ابتداءً مطالبى بيان مى‏فرمود. آنچه در اين فصل گردآمده، بخشى از اين مطالب است
گفتنى است كه شش مقاله فصل اول و بيشتر فصل دوم، و تمام فصل سوم براى نخست بار در اين كتاب منتشر مى‏شود.

این کتاب در 620 صفحه وزیری با جلد سلفون و با قیمت 12000 تومان از سوی انتشارات موسسه کتاب شناسی شیعه عرضه می شود.

علاقه مندان جهت تهیه می توانند با شماره تلفن های 7742850- 7740211 با پیشماره 0251 و یا از طریق رایانامه موسسه کتاب شناسی شیعه به آدرس زیر مکاتبه نمایند..

info@al-athar.ir

مطالب مرتبط:

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر