۱۳۸۹ خرداد ۲۹, شنبه

مردم انقلاب نکردند تا من وشما بر آنها حکومت کنیم

منبع: وبلاگ یادداشت های پراکنده » نویسنده: احمد رضایی » با عنوان: - تذکر مرحوم لاهوتی به صاحبان قدرت در خصوص ولایت فقیه » به پیوند پایدار: http://manazel.blogfa.com/post-441.aspx


مرحوم آیت الله حسن لاهوتی که نمایندۀ مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ( دورۀ اول ) بود طی سخنانی در مراسم ترحیم مرحوم ابوالقاسم بازرگان اخوی مرحوم مهندس مهدی بازرگان که از سوی بازاریان تهران در مسجد امام بازار ( مورخۀ چهارشنبه ۲۳ / ۲ / ۱۳۶۰ ) برگزار گردید طی سخنان مبسوطی در خصوص مرگ و زندگی به مسائل روز ازجمله اینکه حزب جمهوری اسلامی نباید خود را حزب اکثریت بداند و نظرات خود را برمردم تحمیل نماید و .... و در انتهای سخنان خود در خصوص ولایت فقیه و کانالیزه شدن امام خمینی ( ره ) مطلبی بیان نمود که برای درج در تاریخ آن را می نویسم :


« شما کوچکتر از آن هستید که آثار رشیدانه و اسلامی دکتر شریعتی ها را ازبین ببرید ، شما نمی توانید شما جز اینکه خفقان ایجاد کنید و برای این مردم مشکل ایجاد کنید کار دیگری نمی کنید این همه شعار برای چیست ؟
شما از عدم آگاهی مردم سوء استفاده می کنید . ولایت فقیه که تعیّنی (تعدادی) از شما تعیینش می کنید ملّت چه می گوید ، ملّت می گوید پس معلوم شد امام را به جای آریامهر گذاشتند آن آقارا می خواهند به جای رضا پهلوی بگذارند . بروید از مردم بپرسید زور نگویید اگر زور می توانست آدم را جای خودش بنشاند پیش از شما زورمندتر ازشما هم بود .
به قرآن رجوع بکنید شما که همه چیزرا مردم می دانید ! چیست که شما ندانید ؟ قدرت شما را فریب داده ، ای برادران عزیز! ای دوستان مهربانم ! من به خدا قسم از شما چیزی نمی خواهم و ملت هم چیزی نمی خواهد اما من می پرسم شما که خودتان را پشت سینۀ سطبر این امام بزرگ مخفی کرده اید و گمان کرده اید و گمان می کنید که این امام ضربه ناپذیر است مبادا که شما یک وقتی به امام ضربه بزنید ! نکنید این کارها را امام هیچ نسبتی با هیچ کدام از شما ندارد .امام ، امام همه است .هروقت امام را یک کاناله کردید خیانت کردید .

لازم به ذکر است که مرحوم لاهوتی در تاریخ ششم آبان ماه ۱۳۶۰ بر اثر سکته مشکوک دارفانی را وداع گفتند .

هنرور: حساب هیچ دستتان هست؟ در این وبلاگ این 18 مین قربانی انحصار طلبی هایی بود که تحت لوای ولایت و به حب و ولای فقاهت در این 30 ساله رخ داده

احسان شریعتی پسر دکتر شریعتی، پرویز خرسند و آیت الله لاهوتی در دفتر مجله سروش - سال58
عکس از وبلاگ تورجان برداشته و نقل شد
نیز گوید:
«مردم انقلاب نکردند تا من وشما بر آنها حکومت کنیم . اگر قرار بود با چماق و زورگویی بتوانند حکومت کنند قبل از شما آریامهر بود.حاکمیت تک حزبی است که صدای پای فاشیزم را به گوش میرساند. وای به حال آن انقلابی که ۸ درصد به ۸۰ درصد حکومت کنند. اگر زور می‌توانست آدم را جای خودش بنشاند، پیش از شما زورمند تر از شما بودند. شما جز اینکه خفقان ایجاد کنید و برای مردم مشکل درست کنید کار دیگری نمی‌کنید»
روزنامه انقلاب اسلامی، ۲۲ فروردین ۱۳۶۰
توضیح مرگ مشکوک: در آبان ۱۳۶۰ (۷ ماه پس از شورش مسلحانه مجاهدین)، وحید لاهوتی پسر آیت‌الله لاهوتی، به حکم اسدالله لاجوردی دستگیر شد. وی چند بار در تماس با لاجوردی نسبت به نوع برخورد با اعضای سازمان به وی اعتراض کرده و علت آن را پیشگیری از قرار گرفتن سازمان در برابر نظام می‌دانست.چند روز بعد حسن لاهوتی نیز به دستور لاجوردی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. سعید بشیرتاش و ابراهیم نبوی علت دستگیری آیت‌الله لاهوتی را خروج از مجلس به همراه مهدی بازرگان و اعضای نهضت آزادی در جریان رأی مجلس به عدم صلاحیت بنی‌صدر آورده‌اند.چند روز بعد خبر مرگ وی بر اثر سکته اعلام شد، خانوادهٔ لاهوتی در مصاحبه با هفته‌نامهٔ شهروند امروز (شماره ۷۰) اعلام کردند که بنا به گزارش پزشکی قانونی در معده وی اثر سم استریکنین وجود داشت و وی به مرگ طبیعی نمرده بود.

در همین ارتباط:
تورجان » Blog Archive » احیای لاهوتی پس از 27 سال

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر