۱۳۸۸ اسفند ۷, جمعه

شکسته شدن سنگ مزار یک مرجع تقلید در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)


شکسته شدن سنگ مزار یک مرجع تقلید در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)
مدت یک هفته است که به شکل غیر متعارفی شکسته شده است و تا کنون مسؤلین حرم اقدامی در تعویض سنگ قبر معظم له ننموده و هیچ توضیحی در این خصوص ابراز نکرده اند .
كدخبر: ۱۶۰۰۳
تاريخ: ۰۷ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۳:۰۹
به گزارش خبرنگار « شیعه نیوز» سنگ مزار مرحوم ایت الله سید محمد شیرازی از نوادگان میرزای شیرازی صاحب فتوای مشهور تنباکو در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) مدت یک هفته است که به شکل غیر متعارفی شکسته شده است و تا کنون مسؤلین حرم اقدامی در تعویض سنگ قبر معظم له ننموده و هیچ توضیحی در این خصوص ابراز نکرده اند .
احترام به مراجع تقلید احترام به امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) و بر عکس ان جسارت به ساحت مقدس حضرت بقیة الله (عج الله تعالی فرجه الشریف) میباشد .
امید است مسؤلین حرم مطهر کریمه اهل بیت ( علیهم السلام) هر چه سریعتر نسبت به تعویض سنگ مزار این مرجع راحل اقدام و در این خصوص توضیحات لازم را برای روشن شدن افکار عمومی بیان نمایند .

Shared by
تا دستشان به خودش می رسید، سزایش حبس و حصر بود و تنهایی، لاجرم اینک که دستشان به او نمی رسد به سنگش حمله می کنند و البته مع الاسف بازماندگانش...شرح این هجران و این خون جگر/این زمان بگذار تا وقت دگر
علیرضا - آری این چنین است برادر
با وجود ارادتی که به ایشان دارم، گویا «من اعان ظالما سلطه الله علیه» ردخور ندارد و تکوینی است
اگر در کربلا بالش نمیداد شاید نمی‌شد Feb 5, 2010
smr fakhri - رنگهاشم یه ذره پاک شده بود. یقیناً کار این ساندیس خورا بوده Feb 5, 2010
رضا ق - آقاي فخري! قبر آقاي شيرازي تو قسمت زنونه است. شما اين خبرا رو از کجا داريد؟:) Feb 5, 2010
smr fakhri - عکسش هس خو. شما اصلا از کجا خبر داشتی تو زنونه استه؟ Feb 5, 2010
رضا ق - قبلا که تو زنونه نبود. Feb 5, 2010
smr fakhri - خوب یادمه بعد از خاکسپاریشون، تا مدتها چند تا خانم پوشیه زده سر قبرشون قرآن میخوندند. تشییع جنازه شونم حکایاتی داشت...Feb 5, 2010
رضا ق - بله خاطرمون هست. و همين طور تشييع آيت الله موحد ابطحي که به خاطر همين برخوردا جنازه رو تو حسينيه خودشون خاک کردن.Feb 5, 2010
you - و خاتم فقها سید محمد روحانی قدس الله سره که چند ساعت قبلش روبروش بودم و بعد داشتیم توی خانه یا حالا حسینیه ی خانه تسلیم خاکش می کردیم. همه جلوی چشم هامه هنوز Feb 6, 2010
در همین ارتباط به نقل از وبلاگ مربوط به حضرت آیة الله العظمی سید صادق شیرازی دام ظله که کامل تر به جریان پرداخته نقل می کنم:

قبر حضرت آیت الله العظمي سید محمد شیرازی (اخوي بزرگتر سيد صادق شيرازي) موردحمله افراد ناشناس قرار گرفت. گروهی لباس شخصي در شامگاه روز شنبه با ورود به حرم حضرت معصومه (علیهاسلام) به سوی مقبره این مرجع تقلید حرکت نموده و با پتک و چکش اقدام به تخریب آن نمودند.

ايشان از نخستین مراجعی بود که صراحتاَ در بیانیه ها و تالیفات خویش در برابر اصل ولایت مطلقه فقيه لب به اعتراض گشود. وی ابتدا به حصر خانگی در آمد و سپس با دستگیری فرزندان، اقوام،‌ اعضاي بيت و مقلدان ویتلاش نمودند تا او را وادار به سکوت نمایند. ايشان تا سالهای پایانی عمر خویش (1380 شمسی) در حصر خانگی بسربرد و با ارتحالشان از اين زندان آزادشد. نمونه هایی مانند برخورد اخیر قبلاً نيز در مورد ایشان صورت گرفته بود؛ ازجمله حمله يگان ويژه به مراسم تشییع جنازه و دزديدن تابوتشان براي چندين ساعت و حمله و بازداشت وحشيانه زنان عزادار حاضر بر مزارشان داخل حرم مطهر در شب شهادت امام هادي (عليه السلام).

گوشه اي از ستمهاي رفته بر ايشان در سالهاي سكونت در ايران را در اين وبلاگ بخوانيد وخودتان قضاوت كنيد.

صحنه هايي از درگيري يگان ويژه با تشييع كنندگان زنده ياد شيرازي را در سايت زير ببينيد.

http://www.real-islam.org.uk

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر